Kontakt
holm@mm.dk

+45 60242605

Amanda Luna Holm
Projektkoordinator

Amanda Luna er projektkoordinator i Tænketanken Mandag Morgen.

Amanda Luna interesserer sig særligt for teknologi, etik, demokrati og politik. Hun har tidligere trænet sine journalistiske og kommunikative færdigheder på Illustreret Videnskab. Det er også formidlingen, der er i højsædet, når Amanda Luna har sin gang i Tænketanken. Her er hun med til at løfte kommunikative opgaver, foretage research og assistere med planlægning og afholdelse af events.

Amanda Luna har en bachelorgrad i journalistik og informatik fra RUC. Til daglig læser hun en kandidat i journalistik og kommunikation samme sted.

Ledelsen i Tænketanken Mandag Morgen

Lisbeth Knudsen
Strategidirektør

lk@mm.dk

Christian Ingemann
Udviklingschef og souschef

cin@mm.dk

Mia Geiken
Chef for indhold og talenter

geiken@altinget.dk

Medarbejdere i Tænketanken Mandag Morgen

Amanda Luna Holm
Projektkoordinator

holm@mm.dk

Cecilie Marie Navndrup Rise
Indholdsleder

rise@altinget.dk

Daniel Honoré Jensen
Senioranalytiker

dhj@mm.dk

Erik Tougaard Møller
Projektkoordinator

etm@mm.dk

Gertrud Blinkenberg
Indholdskoordinator

gb@altinget.dk

Inge Rasmussen
Administrationsansvarlig

inge@altinget.dk

Jakob Laustrup Kryger
Videoproducer

kryger@altinget.dk

Jakob Beck Jensen
Projektkoordinator

beck@altinget.dk

Jens Christian Rørmann Olsen
Projektmedarbejder

jc@altinget.dk

Kristian Tolbøll
Indholdsleder

kt@altinget.dk

Marie Langmach
Senioranalytiker

ml@mm.dk

Mari-Louise Pedersen
Indholdsleder

mlp@altinget.dk

Nana Holstein
Senioranalytiker

naho@mm.dk

Sofie Marie Fuglsang Burkal
Projektkoordinator

sobu@mm.dk

Zenia Søjberg
Projektkoordinator

zs@mm.dk