Kontakt
cwh@mm.dk
40327092

Casper Waldemar Hald
Analytiker

Casper er analytiker og projektleder i Tænketanken Mandag Morgen.

Casper interesserer sig for udviklingen af det danske arbejdsmarked, særligt hvordan private og offentlige aktører kan arbejde sammen for at klæde fremtidens generationer på til et rummeligt arbejdsmarked i forandring og sikre et erhvervsliv, som har adgang til arbejdskraft med relevante kompetencer og uddannelser.

Casper har erfaring med offentlig-privat innovation og fra det beskæftigelsespolitiske område i staten, og er uddannet i statskundskab fra Københavns Universitet.

Ledelsen i Tænketanken Mandag Morgen

Lisbeth Knudsen
Strategidirektør

lk@mm.dk

Christian Ingemann
Udviklingschef og souschef

cin@mm.dk

Mia Geiken
Chef for indhold og talenter

geiken@altinget.dk

Medarbejdere i Tænketanken Mandag Morgen

Amanda Luna Holm
Projektkoordinator

holm@mm.dk

Cecilie Marie Navndrup Rise
Indholdsleder

rise@altinget.dk

Daniel Honoré Jensen
Senioranalytiker

dhj@mm.dk

Erik Tougaard Møller
Projektkoordinator

etm@mm.dk

Gertrud Blinkenberg
Indholdskoordinator

gb@altinget.dk

Inge Rasmussen
Administrationsansvarlig

inge@altinget.dk

Jakob Laustrup Kryger
Videoproducer

kryger@altinget.dk

Jakob Beck Jensen
Projektkoordinator

beck@altinget.dk

Jens Christian Rørmann Olsen
Projektmedarbejder

jc@altinget.dk

Kristian Tolbøll
Indholdsleder

kt@altinget.dk

Marie Langmach
Senioranalytiker

ml@mm.dk

Mari-Louise Pedersen
Indholdsleder

mlp@altinget.dk

Nana Holstein
Senioranalytiker

naho@mm.dk

Sofie Marie Fuglsang Burkal
Projektkoordinator

sobu@mm.dk

Zenia Søjberg
Projektkoordinator

zs@mm.dk