Kontakt

gnt@mm.dk
30735319

Gry Nynne Thorsen
Analytiker

Gry er analytiker i Tænketanken Mandag Morgen.

Gry er især optaget af at skabe viden, der kan omdannes til brugbare løsninger, som forbedrer vores hverdag. Hun har tidligere arbejdet med projektet ‘Det gode børneliv – ifølge børnene’ sammen med LEGO-fonden, litteraturstudiet ‘Trivsel og leg -ifølge børnene’, rapporten ‘Green Impact Technologies’ og rapporten ‘Regulering eller ytringsfrihed på sociale medier’.

Gry er kandidat i Statskundskab fra Københavns Universitet, hvor hun er specialiseret i Politisk Adfærd og Videregående Kvantitativ Metode. Hun har projekt- og analyseerfaring fra Meyers Madhus og Madkulturen og har desuden arbejdet for den danske OECD-delegation i Paris og studeret samtidshistorie på Sorbonne.

Ledelsen i Tænketanken Mandag Morgen

Lisbeth Knudsen
Strategidirektør

lk@mm.dk

Christian Ingemann
Udviklingschef og souschef

cin@mm.dk

Mia Geiken
Chef for indhold og talenter

geiken@altinget.dk

Medarbejdere i Tænketanken Mandag Morgen

Amanda Luna Holm
Projektkoordinator

holm@mm.dk

Cecilie Marie Navndrup Rise
Indholdsleder

rise@altinget.dk

Daniel Honoré Jensen
Senioranalytiker

dhj@mm.dk

Erik Tougaard Møller
Projektkoordinator

etm@mm.dk

Gertrud Blinkenberg
Indholdskoordinator

gb@altinget.dk

Inge Rasmussen
Administrationsansvarlig

inge@altinget.dk

Jakob Laustrup Kryger
Videoproducer

kryger@altinget.dk

Jakob Beck Jensen
Projektkoordinator

beck@altinget.dk

Jens Christian Rørmann Olsen
Projektmedarbejder

jc@altinget.dk

Kristian Tolbøll
Indholdsleder

kt@altinget.dk

Marie Langmach
Senioranalytiker

ml@mm.dk

Mari-Louise Pedersen
Indholdsleder

mlp@altinget.dk

Nana Holstein
Senioranalytiker

naho@mm.dk

Sofie Marie Fuglsang Burkal
Projektkoordinator

sobu@mm.dk

Zenia Søjberg
Projektkoordinator

zs@mm.dk