Kontakt
cin@mm.dk
2086 5532

Christian Ingemann
Udviklingschef og souschef

Christian er udviklingschef i Tænketanken Mandag Morgen, hvor han har ansvaret for en række udviklings- og analyseprojekter. Han er også souschef med ledelsesansvar for Tænketankens ansatte.

Efter en årrække som selvstændig og partner i en konsulentvirksomhed har Christian opnået stor erfaring med forretningsudvikling, digital transformation & ansvarlig teknologiudvikling. Som rådgiver og forandringsagent har han 10 års erfaring fra både private og offentlige organisationer i hele landet, fra startups til smk’er og ikke mindst de store forvaltninger og interesseorganisationer. Hertil kommer en efterhånden vidtfavnende erfaring med at give oplæg til, undervise og moderere både mindre og større seancer.

Christian interesserer sig især for, hvordan nye teknologier kan skabe øget samfundsværdi (i bredest forstand), på hvilke måder vi kan forberede os på fremtidens arbejdsmarked, og ikke mindst, hvor og hvorfor nye ledelses- og organiseringsformer vinder frem og gør deres indtog.

Han har en kandidatgrad i filosofi og økonomi fra Roskilde Universitet/CBS.

Ledelsen i Tænketanken Mandag Morgen

Lisbeth Knudsen
Strategidirektør

lk@mm.dk

Christian Ingemann
Udviklingschef og souschef

cin@mm.dk

Mia Geiken
Chef for indhold og talenter

geiken@altinget.dk

Medarbejdere i Tænketanken Mandag Morgen

Amanda Luna Holm
Projektkoordinator

holm@mm.dk

Cecilie Marie Navndrup Rise
Indholdsleder

rise@altinget.dk

Daniel Honoré Jensen
Senioranalytiker

dhj@mm.dk

Erik Tougaard Møller
Projektkoordinator

etm@mm.dk

Gertrud Blinkenberg
Indholdskoordinator

gb@altinget.dk

Inge Rasmussen
Administrationsansvarlig

inge@altinget.dk

Jakob Laustrup Kryger
Videoproducer

kryger@altinget.dk

Jakob Beck Jensen
Projektkoordinator

beck@altinget.dk

Jens Christian Rørmann Olsen
Projektmedarbejder

jc@altinget.dk

Kristian Tolbøll
Indholdsleder

kt@altinget.dk

Marie Langmach
Senioranalytiker

ml@mm.dk

Mari-Louise Pedersen
Indholdsleder

mlp@altinget.dk

Nana Holstein
Senioranalytiker

naho@mm.dk

Sofie Marie Fuglsang Burkal
Projektkoordinator

sobu@mm.dk

Zenia Søjberg
Projektkoordinator

zs@mm.dk