Kontakt
ml@mm.dk
40830325

Marie Langmach
Senioranalytiker

Marie er senioranalytiker og har flere års erfaring fra sundhedsområdet, hvor hun har erfaring med at styre store og komplekse projekter med flere interessenter involveret. Marie har blandt andet spillet en central rolle i etableringen af partnerskabet Røgfri Fremtid – et partnerskab mellem Kræftens Bekæmpelse, TrygFonden og mere end 250 aktører. Derudover har Marie en stærkt analytisk sans og har undervist i kvalitative og kvantitative metoder ved Københavns Universitet.

Marie er projektleder for Novo Nordisk Fonden, Industriens Fond og PensionDanmarks projekt ”Fremtidens grønne arbejdsmarked”, hvor CONCITO og Tænketanken Mandag Morgen sammen skal kortlægge fremtidens grønne arbejdsmarked, og beskrive, hvad der skal til, for at arbejdsmarkedet kan følge med til en grøn omstilling.

Marie motiveres især af at løfte en sag, som kan skabe positive forandringer og har en kandidatgrad i folkesundhedsvidenskab fra Københavns Universitet.

Ledelsen i Tænketanken Mandag Morgen

Lisbeth Knudsen
Strategidirektør

lk@mm.dk

Christian Ingemann
Udviklingschef og souschef

cin@mm.dk

Mia Geiken
Chef for indhold og talenter

geiken@altinget.dk

Medarbejdere i Tænketanken Mandag Morgen

Amanda Luna Holm
Projektkoordinator

holm@mm.dk

Cecilie Marie Navndrup Rise
Indholdsleder

rise@altinget.dk

Daniel Honoré Jensen
Senioranalytiker

dhj@mm.dk

Erik Tougaard Møller
Projektkoordinator

etm@mm.dk

Gertrud Blinkenberg
Indholdskoordinator

gb@altinget.dk

Inge Rasmussen
Administrationsansvarlig

inge@altinget.dk

Jakob Laustrup Kryger
Videoproducer

kryger@altinget.dk

Jakob Beck Jensen
Projektkoordinator

beck@altinget.dk

Jens Christian Rørmann Olsen
Projektmedarbejder

jc@altinget.dk

Kristian Tolbøll
Indholdsleder

kt@altinget.dk

Marie Langmach
Senioranalytiker

ml@mm.dk

Mari-Louise Pedersen
Indholdsleder

mlp@altinget.dk

Nana Holstein
Senioranalytiker

naho@mm.dk

Sofie Marie Fuglsang Burkal
Projektkoordinator

sobu@mm.dk

Zenia Søjberg
Projektkoordinator

zs@mm.dk