Kontakt
wagtmann@mm.dk
30735306

Rasmus Akstrup Wagtmann
Indholdsleder

Rasmus er Indholdsleder i Altinget Arena & Tænketanken Mandag Morgen.

Rasmus er overbevist om, at vi sammen skaber de bedste løsninger til gavn for alle. Det arbejder han blandt andet med ved Udviklingskonferencen 2022, som skal samle Sjælland og øerne på tværs af sektorer og brancher for at fremme udviklingen i regionen.

For Rasmus er god ledelse afgørende for, at vi kan løfte i flok. Det får han lov til at beskæftige sig med i rollen som netværksleder på Mandag Morgens netværk for langsigtet ledelse, hvor der sættes spot på de ledelsesudfordringer, der eksisterer lige nu og i fremtiden.

Rasmus har en kandidatgrad i statskundskab fra Aarhus Universitet med speciale i musiker- og komponistforeningernes arbejde med musikere og komponisters arbejdsvilkår. Udover at have en interesse i kulturpolitik og interesseorganisationers arbejde, er han også optaget det børne- og ungepolitiske område.

Tidligere har Rasmus været praktikant og senere studentermedhjælper hos Tænketanken Mandag Morgen.

Ledelsen i Tænketanken Mandag Morgen

Lisbeth Knudsen
Strategidirektør

lk@mm.dk

Christian Ingemann
Udviklingschef og souschef

cin@mm.dk

Mia Geiken
Chef for indhold og talenter

geiken@altinget.dk

Medarbejdere i Tænketanken Mandag Morgen

Amanda Luna Holm
Projektkoordinator

holm@mm.dk

Cecilie Marie Navndrup Rise
Indholdsleder

rise@altinget.dk

Daniel Honoré Jensen
Senioranalytiker

dhj@mm.dk

Erik Tougaard Møller
Projektkoordinator

etm@mm.dk

Gertrud Blinkenberg
Indholdskoordinator

gb@altinget.dk

Inge Rasmussen
Administrationsansvarlig

inge@altinget.dk

Jakob Laustrup Kryger
Videoproducer

kryger@altinget.dk

Jakob Beck Jensen
Projektkoordinator

beck@altinget.dk

Jens Christian Rørmann Olsen
Projektmedarbejder

jc@altinget.dk

Kristian Tolbøll
Indholdsleder

kt@altinget.dk

Marie Langmach
Senioranalytiker

ml@mm.dk

Mari-Louise Pedersen
Indholdsleder

mlp@altinget.dk

Nana Holstein
Senioranalytiker

naho@mm.dk

Sofie Marie Fuglsang Burkal
Projektkoordinator

sobu@mm.dk

Zenia Søjberg
Projektkoordinator

zs@mm.dk